Skuteczne wybielanie zębów

Każdy z nas chciałby posiadać białe i zdrowe zęby. W obecnych czasach, gdy dostęp do wszelkich specjalistów jest na wyciągnięcie ręki, a środki znieczulające są produkowane bardziej efektywnie, niż to było jeszcze kilka lat temu, coraz więcej osób zaczyna korzystać z pomocy lekarzy stomatologów.

Już nie tylko czyste buty i schludny strój jest wyznacznikiem odpowiedniej prezencji. Dziś jest to także zdrowe i białe uzębienie, ponieważ to właśnie piękny uśmiech dodaje mam urody i pewności siebie. Prawdą jest, że kiedy nasze uzębienie jest nie pełne, bądź zażółcone to nie mamy ochoty się uśmiechać, przy czym nasz twarz staje się smętna, a my sami jesteśmy odbierani przez inne osoby, jako osoby mało sympatyczne i smutne. Przyczyną przebarwień mogą być takie czynniki jak: wiek, przezroczystość, kolor początkowy, nawyki żywieniowe, nałóg palenia, przyjmowane leki, ścieranie szkliwa, jak również wszelki urazy, które mogą powodować pęknięcia szkliwa na powierzchni zębów.

Ile kosztuje wybielanie zębów

Otóż koszt wybielenia zębów zależy od stanu naszego uzębienia, miejscowości, w której mamy zamiar wykonać taki zabieg, jak również od tego jaki sposób wybielenia wybierzemy. Ta ostatnia kwestia jest o tyle istotna, gdyż wiele osób korzysta z możliwości wybielenia zębów nie wybierając wizyty u stomatologa, aczkolwiek wybierają różne produkty do tego służące, które można wykorzystać w zaciszu domowym. Zacznijmy więc po kolei i pod lupę poddajmy koszt wybielania pod okiem specjalisty. Otóż w gabinetach do wybielenia zębów stosowane są specjalne lampy UV, czynność taką należy wykonywać kilkukrotnie, gdyż zabieg nie kończy się na pierwszej wizycie. Stomatolog na zęby nakłada specjalny żel, który powoduje lepszą interakcję pomiędzy nim, lampą, a naszymi zębami. Sam zabieg trwa około czterdziestu minut. Koszt takiego zabiegu to cena rzędu 900 złotych, aczkolwiek cena takiej usługi może się trochę różnić ze względu na renomę czy miasto, w którym jesteśmy poddawani zabiegowi. Warto dodać, iż przez podjęciem zamiaru o wybieleniu, musimy podjąć szereg czynności polegających na dokładnym wyczyszczeniu naszego uzębienia. Polega to między innymi na piaskowaniu, natomiast koszt piaskowania to dodatkowa kwota 200-300 złotych.

Aczkolwiek jeżeli zdecydujemy się na wybielanie zębów metodą, która daje możliwość wykonania takiego zabiegu w zaciszu domowym, to możliwość taką mamy wykorzystując szeroki asortyment proponowany przez wielu producentów. Natomiast wszystko zależy od tego, jaką kwotę pieniędzy możemy w tego typu produkty zainwestować. Otóż najbardziej popularnym sposobem wykonywanym w domu są specjalne nakładki na zęby. Nakładkowe wybielanie zębów polega na regularnym stosowaniu specjalnych nakładek, wypełnionych żelem wybielającym. Jest metoda najmniej inwazyjna i mamy tutaj świadomość, iż nasze szkliwo nie ulegnie uszkodzeniu, aczkolwiek także i w tym przypadku musimy pamiętać o tym, iż przed rozpoczęciem takiej kuracji, nasze zęby powinny być pozbawione próchnicy i kamienia nazębnego. Koszt takich nakładek, w zależności od producenta wynosi około 150 złotych. W takim zestawie, jak już wyżej zostało wspomniane mamy żel i nakładkę.

Czy stomatolog to na pewno dobry wybór?

Otóż pewnie większość z Państwa zastanawia się czy wybielanie u stomatologa to na pewno dobry wybór, skoro na rynku jest możliwość zakupu szerokiej gamy produktów, które można użyć w zaciszu własnego domu. Otóż na pewno jest to metoda, która będzie stosowna dla nas pod tym względem, iż lekarz podczas wizyty może nam objaśnić poszczególne etapy zabiegu, dokonać badania i porównać efekty. Nastomiast dentysta może nam zaproponować inną metodę wybielania, niż jeżeli wybielanie poprzez zastosowanie lampy. Bowiem istnieją trzy metody wykonania takiego zabiegu, a jest to także: naświetlanie i wspomniana powyżej metoda umożliwiająca wykonanie w domu – nakładki żelowe.

Naświetlanie odbywa się na takiej zasadzie, iż stomatolog nakłada na dziąsła specjalną żywice w piance, która następnie te dziąsła ma zabezpieczać. Kolejnym etapem jest nałożenie na zęby silnie wybielając substancji i naświetlanie za pomocą specjalnej lampy. Zazwyczaj taki zabieg obywa się podczas dwóch, bądź trzech podejść, gdyż po jednej wizycie nie osiągniemy wymarzonego efektu. Oczywiście jest to metoda, która pozwala na zachowanie pięknego uśmiechu, pod warunkiem, że będziemy przestrzegać złych nawyków żywieniowych i stosować się do zaleceń lekarza, aby w przyszłości ponownie nie dopuścić do takiej sytuacji, w której będziemy musieli poddawać się takiemu zabiegowi. Koszt takiego naświetlania to cena rzędu 1000 złotych, aczkolwiek jest to cena sugerowana w większości klinik, może się więc ona różnić w niektórych przypadkach.

Aby zachować piękny uśmiech należy pamiętać o tym, aby myć zęby po każdym posiłku, a jeżeli takiej możliwości nie mamy to przynajmniej pamiętać, aby stosować taką pielęgnację dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Gdyż to właśnie wieczór i noc ma specjalne znaczenie dla rozwoju bakterii w naszej jamie ustnej. Kolejnym elementem jest to, aby oprócz pasty do zębów stosować różne dodatki w postaci nici dentystycznych oraz płynów do płukania jamy ustnej.