Popyt na usługi wybielania zębów przełożył się na zwiększoną powszechność tej usługi. Moda ta rozwijała się na przestrzeni lat, głównie za sprawą mediów, telewizji. Obecnie usługę wybielania zębów można spotkać w większości gabinetów dentystycznych.

 

Wykorzystuje się kilka metod wybielania zębów. Często stosowaną metodą jest wybielanie zębów nakładkami – można ją wykonywać na przykład w domu. Pacjenci, którzy się na nią decydują, muszą liczyć się z tym, że uzyskanie efektu będzie wymagało większej ilości czasu, niż, przykładowo, wybielanie zębów lampą. Istnieje jednak szereg zalet, które stoją za tą metodą. Dowiedz się, na czym polega wybielanie zębów nakładkami i czy jest to skuteczna metoda wybielania zębów

Jak wygląda wybielanie zębów nakładkami?

Wybielanie zębów nakładkami jest bardzo wygodną metodą. Plusem tej metody jest możliwość realizacji wybielania w domu. Warto jednak dowiedzieć się, co należy zrobić, aby przejść do fazy właściwej wybielania zębów nakładkami.

Nim pacjent rozpocznie wybielanie, konieczne jest wykonanie badań diagnostycznych uzębienia i dziąseł. Konieczne jest usunięcia kamienia nazębnego – obejmuje to przeprowadzenie zabiegów skalingu i piaskowania – a także odpowiedniego zabezpieczenia ubytków w zębach.

Pomyślne przejście fazy przygotowawczej oznacza, że pacjent może przejść do kolejnego etapu, czyli wykonania odpowiednich nakładek. W tym celu konieczna jest konsultacja ze stomatologiem, który wykonuje wyciski zębów – na ich podstawie przygotowywane są nakładki. Kolejna wizyta u stomatologa polega na przymierzaniu gotowych nakładek, a także na przekazaniu żelu wybielającego, którego pacjent będzie używać podczas wybielania.

Mając nakładki i żel, pacjent może przejść do fazy właściwej wybielania. Na wspomniane nakładki nakłada się żel wybielający, zawierający stężony nadtlenek karbamidu – w ten sposób przygotowane nakładki nakłada się na zęby i trzyma przez kilka godzin.

Czy nakładkowe wybielanie zębów jest skuteczne?

Z efektu nakładkowego wybielania zębów zadowolona jest większość pacjentów. Długość trwania tego rodzaju wybielania (nawet do 4 tygodni) przekłada się na powstawanie mniejszej nadwrażliwości, niż w przypadku innych metod wybielania, a także na trwałość efektu, który może utrzymywać się nawet przez kilka lat.

Metoda nakładkowa jest zbliżona skutecznością do innych metod, a dodatkowo atrakcyjna cenowo, dlatego pacjenci rozważający opcje wybielania zębów powinni szczegółowo zapoznać się z nakładkowym wybielaniem zębów.