Nowy, pięknie prezentujący się uśmiech to wcale nie musi być domena najbogatszych z bogatych. Współcześnie przeprowadzane zabiegi stomatologiczne pozwalają na uzyskanie idealnego uzębienia. Jedną z dróg do osiągnięcia tego sukcesu są licówki. Właśnie dlatego, dziś wyjaśnimy wam nie tylko to, czym są licówki, ale także jak wygląda ich proces zakładania wraz z tym, dla kogo są one przeznaczone. Gwarantujemy wam, że dziś licówki są czymś powszechnie stosowanym!

Dla kogo przeznaczone są licówki?

 

Licówki to wręcz idealne wyjście dla wszystkich pacjentów, którzy pragną szybko is skutecznie zmienić wygląd swoich zębów. Czym jednak są wspomniane licówki? Otóż są to bardzo cienkie uzupełnienia protetyczne w postaci płatków, które stomatolog umieszcza na przedniej powierzchni zębów. Licówki stosuje się głównie w momencie, gdy istnieje potrzeba zmiany kształtu, koloru czy wykonania niewielkiej korekty uzębienia. Pamiętajcie jednak o jednym: licówki nie są alternatywą dla ortodoncji i nigdy nie powinny być tak traktowane jako równomierne rozwiązania. Licówki są więc idealną opcją na przykład w momencie, gdy na zębach pacjenta gabinetu stomatologicznego występują wyraźne przebarwienia czy też ukruszenia struktury szkliwa.

 

Zalety licówek na zęby

 

Jakie więc zalety oferują licówki? Otóż licówki pozwalają na zmodyfikowanie nawet pojedynczego zęba, także z zębami przednimi. Co więcej, licówki wymagają niemalże minimalnej ingerencji w strukturę zęba. Nie trzeba oszlifować dużej ilości szkliwa, aby założyć licówki! Poza tym, licówki nie wyróżniają się tuż po ich założeniu. Są one bardzo zbliżone w dotyku i wyglądzie do szkliwa. To jednak nie wszystko! Należy przecież pamiętać o tym, że licówki nie są podatne na zniszczenia, silne przebarwienia czy także ścieranie. Poprawnie wykonane licówki są także całkowicie niewidoczne na powierzchni zęba, przez co licówki są nie do zauważenia na linii dziąseł.

 

Zakładanie licówek

 

Zakładanie nawet pojedynczej licówki jest wykonywane przynajmniej w dwóch etapach. Poza oczywistymi krokami, jak chociażby wyleczenie zębów czy ich wybielenie, cały proces zakładania licówki, rozpoczyna się od konsultacji i pobrania wycisków stomatologicznych. Takie modele pozwalają na przeprowadzenie świetnej symulacji, która znacząco ułatwia cały proces dostosowywania licówki do jamy ustnej, a dokładniej uzębienia pacjenta. Druga wizyta to założenie tymczasowej licówki, która pozwala na oswojenie się z potencjalnym wyglądem nowego uśmiechu. Jeżeli będziemy gotowi do założenia ich na stałe, stomatolog szlifuje ząb lub zęby pacjenta i zamocuje licówki na stałe. To niezwykle proste, czyż nie?