Wiele osób robi co w ich mocy aby wyglądać jak najlepiej. Jednym z najważniejszych aspektów jest wygląd zębów. Są one bardzo ważne, kiedy ktoś chce dobrze wyglądać na zdjęciach bądź filmach co jest bardzo ważne w dzisiejszych czasach, jeżeli źródłem dochodu jest reklama. Z tego powodu, wiele osób robi wszystko co w ich mocy aby zęby wyglądały bardzo biało. Jest to możliwe do przeprowadzenia poprzez zastosowanie odpowiednich środków. Które warto mieć i jak długo utrzymuje się efekt wybielenia?

Jak skutecznie pozbyć się przebarwień na zębach?

Jest to bardzo trudne zadanie dla wielu osób. Końcowy efekt jest zależy od różnorodnych czynników. Wpływ na to czy zęby pozostaną białe po całym procesie ma bardzo wiele rzeczy. Warto zacząć chociażby od diety danego osobnika. Jeżeli jest on bogata w pokarmy barwiące jak np. szpinak, lub dana osoba pije dużo kawy, trzeba przygotować się na to, iż efekt końcowy nie będzie najlepszy. Z tego powodu, aby skutecznie pozbyć się przebarwień na zębach, konieczne jest wprowadzenie zmian w swoim codziennym życiu. Dieta jest pierwszym krokiem. Warto zwrócić uwagę na to jakie pokarmy barwiące spożywa się na co dzień i ograniczyć ich ilość do minimum. Zadanie jest dość trudne. Poza kawą czy winem, pokarmy tego typu to np. buraki lub szpinak. Są one podstawą wielu smacznych dań przez co całkowite usunięcie ich z menu może być trudne. Myśląc jednak o tym jak się pozbyć przebarwień na zębach trzeba podjąć dość drastyczne kroki, które nie pozostawiają jakichkolwiek złudzeń.

Metody wybielania zębów

Ogólnie rzecz biorąc proces ten może być przeprowadzony zarówno w domu jak i u specjalisty. To jak się pozbyć przebarwień na zębach musi zostać podyktowane przez stomatologa i jest zależne przede wszystkim od stopnia koloru. Kiedy zęby są zabarwione dość lekko można je poprawić stosując domowe metody. Istnieją nakładki oraz paski, które każdy może kupić w zwykłej drogerii lub aptece. Są to środki pozwalające pozbyć się bardzo lekkich przebarwień, ale mogą okazać się słabsze w walce z poważnymi przypadkami. Z tego powodu, warto skonsultować się przede wszystkim ze stomatologiem, który może dokładnie ocenić poziom problemu i dobrać odpowiednie leczenie.

W przypadku zabiegów przeprowadzanych w gabinecie, można wyróżnić między innymi wybielanie laserowe. Jest to zaawansowana technologia, która może przynosić spektakularne efekty. Trzeba jednak wiedzieć, iż zabieg jest dość drogi, ale z drugiej strony utrzymuje się przez dłuższy czas. Z tego powodu, myśląc jak się pozbyć przebarwień na zębach warto wziąć pod uwagę technologie laserowe, które coraz szerzej są stosowane przez dentystów do rozwiązywania problemów z jamą ustną.

Drugim dość dobrym sposobem jest stosowanie licówek. Jest to zaawansowana technologia, która polega na tym, iż na każdym pojedynczym zębie zostanie przyklejony element imitujący jego kolor oraz prawidłowe wykrzywienie. W ten sposób, mogą zostać zakryte jakiekolwiek nieprawidłowości związane z krzywizną oraz barwą zębów. Każdy kto rozważa taką możliwość musi być jednak świadomy dość wysokiej ceny, ponieważ wynosi ona nawet kilkaset złotych za jednego zęba. Warto przemyśleć możliwość przeprowadzenia tego sposobu leczenia, ale jest on dość drogi i trzeba być tego świadomym.

Jak długo utrzymuje się efekt wybielania?

Jest to jedna z najważniejszych informacji odnośnie tego zabiegu. Ludzi przede wszystkim interesuje to jak długo efekt wybielenia będzie widoczny na ich zębach. Warto wiedzieć, iż możliwe jest wzmocnienie efektu wybielenia. Można tego dokonać poprzez stosowanie odpowiednich środków na zęby. Przede wszystkim warto pamiętać o regularnym szczotkowaniu oraz stosowaniu nici dentystycznej. Ponadto, bardzo pomocne okaże się piaskowanie oraz użycie środków fluoryzacyjnych.

Tego typu zabiegi mogą okazać się bardzo pomocne. Efekt wybielenia może utrzymywać się przez dość długi czas o ile dana osoba prowadzi higieniczny tryb życia. Trzeba przede wszystkim unikać wielu barwiących używek jak wino, papierosy czy kawa. Jest to jeden z pierwszych kroków do uzyskania jak najdłuższego efektu. Warto jednak zrobić wszystko co w swojej mocy aby wdrożyć zdrowe nawyki do swojej codziennej rutyny. W ten sposób inwestycja w zabieg wybielania nie pójdzie na marne. Warto pamiętać, że efekt będzie utrzymywał się tym dłużej im więcej pracy zostanie w to włożone dlatego warto wiedzieć, jak się pozbyć przebarwień na zębach. W ten sposób każda osoba, która zainwestuje w ten proces będzie mogła cieszyć się nieskazitelną bielą uśmiechu przez długi czas.

Podsumowując, to jak się pozbyć przebarwień na zębach jest dość popularnym tematem i w dzisiejszych czasach można znaleźć sporo miejsc, które oferują usługi tego typu. Trzeba jednak pamiętać, iż efekt utrzymuje się przede wszystkim w zależności od pracy własnej osoby poddającej się zabiegu. Kiedy będzie ona nie przykładała się do codziennej higieny, można być pewnym, iż białe zęby nie zostaną zbyt długo i po pewnym czasie konieczne będzie powtórzenie zabiegu.