Jeśli ktoś chce rozjaśnić uzębienie, to powinien też wiedzieć, o czym trzeba pamiętać po zakończeniu zabiegu. Nieprzestrzeganie zaleceń dentysty może przyczynić się do zniweczenia uzyskanych rezultatów. Pora dowiedzieć się więcej na temat – wybielanie zębów jak długo utrzymuje się efekt.

Jak długo utrzymuje się efekt wybielania zębów? Wskazówki dotyczące pielęgnacji po zabiegu

Jeśli ktoś planuje rozjaśnianie uzębienia, to interesują go też tematy dotyczące tego, wybielanie zębów jak długo utrzymuje się efekt. Bardzo ważne jest to, aby stosować się do zaleceń dentysty. Znaczenie ma właściwa dieta i odpowiednia higiena jamy ustnej. Przez co najmniej dwa tygodnie po zabiegu zaleca się szczotkować zęby miękką szczoteczką. Warto również wyposażyć się w płyny do płukania ust, które nie zawierają alkoholu. Niezwykle istotne będzie także niestosowanie żadnych past wybielających. Delikatne traktowanie uzębienia i dziąseł jest kluczowe. Wybielanie podrażnia tkanki, często występuje także nadwrażliwość. Najlepiej sprawdzi się manualna szczoteczka lub model soniczny z funkcją przeznaczoną do wrażliwych dziąseł.

Wybielanie zębów jak długo utrzymuje się efekt?

Jeśli kogoś interesuje kwestia – wybielanie zębów jak długo utrzymuje się efekt, to może liczyć na dobrą wiadomość. Uzębienie pozostanie rozjaśnione zwykle do dwóch lat. Można także wydłużyć ten czas, jeśli będzie się pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Na dwie godziny po zabiegu nie można niczego jeść. Pozostaje popijanie niegazowanej wody mineralnej. Istotne jest także to, aby nie żuć gumy i nie szczotkować zębów.

Zakończenie wybielania w gabinecie nie sprawia, że cały proces ustaje. Cały czas zachodzą w szkliwie zmiany, dlatego na ostateczny odcień uzębienia trzeba będzie poczekać. W tym czasie powinno się unikać zimnych i gorących potraw, napojów. Wybielanie przyczynia się do odwodnienia zębów, co sprawia, że stają się one wrażliwe. Dobre nawodnienie organizmu to podstawa. Kolejną kwestią jest to, że po rozjaśnianiu uzębienia zwiększa się jego porowatość. To z kolei przekłada się na większą chłonność. Łatwo wobec tego o wystąpienie przebarwień. Kluczowa staje się biała dieta, najlepiej przez 14 dni. Unikać powinno się w tym czasie wszystkich produktów mogących zabarwić zęby.

Długoterminowe efekty wybielania zębów – co mówią pacjenci i eksperci stomatologiczni?

Osoby szukające metod rozjaśniania uzębienia interesują się także tym, wybielanie zębów jak długo utrzymuje się efekt. Najlepszym rozwiązaniem będzie zaprzestanie palenia papierosów, które niestety nie sprzyja śnieżnobiałemu uśmiechowi. Warto również ograniczyć na stałe produkty silnie barwiące, które mogą pozostawić nieestetyczne przebarwienie na szkliwie. Znaczenie ma także to, aby regularnie odwiedzać dentystę. Zaleca się dwa razy w roku usuwać kamień nazębny podczas zabiegu skalingu. Znaczenie ma także szczotkowanie zębów po każdym po posiłku. Oczywiście nie należy robić tego od razu po zakończeniu jedzenia. Trzeba odczekać pół godziny, aby pH w jamie ustnej zostało do tego czasu uregulowane.