Aparat invisalign to rewolucja XXI wieku. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu widok ludzi z krzywymi, czy uszczerbionymi zębami nie należał do rzadkości. Jednak wraz z rozwojem cywilizacji, rozwinęła się również medycyna i dziedziny pokrewne, takie jak ortodoncja. Rzesza pacjentów jeszcze niedawno zadawała sobie pytanie: aparat invisalign – co to takiego? Dziś wielu z nich wie, że są to nakładki przeznaczone do korekty zgryzu, które potrafiły zmienić niejedno życie na lepsze.

Jak wygląda aparat Invisalign?

Invisalign są specjalnymi przezroczystymi nakładkami, które są idealnie dopasowane do zębów oraz przesuwają je na prawidłową pozycję. Na te nakładki najczęściej decydują się pacjenci, którzy nie zdecydowaliby się na zwykłe leczenie ortodontyczne.
Aparat Invisalign składa się z pary nakładek na górny oraz dolny łuk zębów. Wykonane są z termoplastycznego silikonu, a ich kształt i ilość dostosowane są zawsze do indywidualnych potrzeb danego pacjenta.
Nakładki wykorzystywane w metodzie Invisalign są bardzo estetyczne, a w porównaniu do tradycyjnych aparatów z zamkami, znacznie wygodniejsze. Są niemal zupełnie niewidoczne. Łatwo utrzymać je w czystości, bo bez najmniejszego trudu można wyjąć aparat na czas jedzenia, mycia zębów, a nawet raz na jakiś czas, na specjalne uroczystości.

Jak działa aparat Invisalign?

Wiele osób, które pierwszy raz usłyszały o tej innowacji w leczeniu zębów, zadaje sobie pytanie: aparat invisalign – co to jest i jak działa?
Leczenie przebiega w kilku etapach:

  • Podstawą jest diagnostyka. Podczas pierwszej wizyty lekarz układa indywidualny plan leczenia dostosowany do danego pacjenta.
  • Na początku konieczne jest wykonanie zdjęć panoramicznych i skanów panoramicznych uzębienia, które są niezbędne do wykonania dokładnych modeli diagnostycznych,
  • Samo leczenie polega na noszeniu nakładek, które są specjalnie przygotowane dla danego pacjenta. Co ważne, może on sam je wymieniać co około 1-2 tygodnie. Należy pamiętać, aby nosić nakładki prawie całą dobę. Powinno się je ściągać jedynie na czas posiłków i czyszczenia zębów;

Ile kosztuje aparat ortodontyczny invisalgn?

Aparat invisalign – co to oznacza dla naszego budżetu?
Ceny aparatów Invisalign różnią się w zależności od indywidualnego cennika usług ortodontycznych wybranego gabinetu. Koszt leczenia aparatem Invisalign podaje lekarz ortodonta po dokonaniu wstępnej oceny wielkości wad zębowych. Jest to zdecydowanie innowacyjna metoda, która wymaga większych nakładów finansowych, aniżeli stałe aparaty nazębne. To, ile kosztuje aparat Invisalign, zależy od kilku czynników, takich jak zaawansowanie wady zgryzu lub liczba nakładek niezbędnych do uzyskania ładnego, zdrowego uśmiechu. Koszt zestawu nakładek mieści się średnio w przedziale 9 000 – 15 000 zł. Patrząc jedynie na średnią cenę nakładek Invisalign może się okazać, że ich cena nie różni się prawie od ceny standardowych rozwiązań. Dlatego też dla wielu osób perspektywa swobodnego jedzenia oraz całkowity brak utrudnień w czyszczeniu zębów, jest sporą zachętą do postawienia właśnie na takie, a nie inne rozwiązanie.