Na pewno chciałbyś wiedzieć, jak wyprostować zęby bez aparatu? Zastanowienie się nad kwestią, czy da się wyprostować zęby bez aparatu jest o tyle istotna, że gdyby dało się tak zrobić, to moglibyśmy oszczędzić sobie wielu frustracji i gniewu o to, że nie możemy dokładnie doczyścić zębów, czy że coś nas boli, czy że coś sobie podrażniliśmy aparatem. Stomatologia rozwija się tak szybko, że z nowinkami na tym rynku trudno jest nadążyć, więc czemu by nie dało się rozwiązać problemu wad zgryzu bez aparatu? Warto zastanowić się, jak wyprostować zęby bez aparatu. 

 

W tym artykule zastanowimy się przede wszystkim na tym, czy da się wyprostować zęby bez aparatu. Bez aparatu, czyli bez tradycyjnego aparatu ortodontycznego – ruchomego czy stałego, który kojarzy nam się z drutami. Zastanowimy się także, jak najszybciej wyprostować zęby, gdyż tak naprawdę na tym zależy większości – na szybkim efekcie. W końcu – wesele przyjaciółki czy przyjaciela, inna ważna impreza czy wyjazd nie poczekają! Dowiedz się, jak wyprostować zęby.

 

Czy da się wyprostować zęby bez aparatu?

 

Przede wszystkim zastanówmy się, czy wyprostowanie zębów bez użycia tradycyjnego aparatu ortodontycznego jest możliwe. Okazuje się, że jak najbardziej jest taka możliwość, co stawia pacjentów w bardzo komfortowej sytuacji. Dzięki temu, że wiesz już, jak wyprostować zęby bez wykorzystania aparatu, warto jest dokonać rozeznania, jakie rozwiązanie w takim razie może okazać się skuteczne.

 

Być może nie słyszałeś jeszcze o takim rozwiązaniu, jak Clear Aligner. Clear Aligner to niewidoczne nakładki ortodontyczne, które w wielu przypadkach stanowią skuteczną alternatywę dla tradycyjnego aparatu. Rozeznania w zakresie tego, czy Clear Aligner może zostać zastosowany w leczeniu danej wady zgryzu dokonuje lekarz ortodonta, który jest w stanie to ocenić. 

 

Clear Aligner ma wiele zalet względem tradycyjnego aparatu ortodontycznego, m.in. nie trzeba go nosić ciągle – co prawda czas noszenia jest długi, bo około 22 godzin w ciągu doby, ale te 2 godziny możemy poświęcić na konsumpcję, czyszczenie zębów czy inne czynności, które mogłyby być utrudnione przez obecność aparatu. Poza tym, jego widoczność jest ograniczona, więc jeśli nie jesteś zwolennikiem aparatu ortodontycznego pod względem wizualnym (są osoby, którym aparat się podoba!), to takie nakładki są dla ciebie.

 

Jak najszybciej wyprostować zęby?

 

Warto zastanowić się także, jak sprawić, aby zęby możliwie szybko uzyskały pożądany kształt i ułożenie. Jeśli mamy mieć na względzie czynnik wyłącznie wizualny, to warto zastanowić się nad licówkami. Licówki stomatologiczne to rozwiązanie, które być może nie stanowi rozwiązania problemu wady zgryzu, ale jest w stanie w niektórych przypadkach doskonale go zamaskować. Pacjent, który zdecyduje się na skorzystanie z licówek, będzie miał możliwość skorzystania z wariantu, który zapewni mu szybkie ukrycie problemu. W niektórych przypadkach może być to rozwiązanie na lata, a czasem mimo wszystko będzie trzeba wrócić do leczenia ortodontycznego. 

 

Czy wiesz już, jak wyprostować zęby?